Tak ako každý rok v júli i v tomto roku ZPMP ECHO usporiadalo pre svojich členov – naše „dospelé deti“ „Športové leto“ v dvoch turnusoch:
I. turnus od 18.7. – 22.7. a II. turnus od 25.7. – 29.7., pod vedením PhDr. M. Papánkovej a predsedkyne združenia p. E. Srnánkovej.
Rozdiel bol však v tomto roku ten, že namiesto asistentiek – študentiek, (ktoré sme nevedeli pre túto akciu po prvý raz v histórii získať) museli úlohu asistentov prebrať na seba rodičia detí….
Obidva týždne boli ako vždy naplnené pestrým programom, cez rôzne hry a súťaže priamo v areáli DSS ROSA, (kde máme každoročne našu základňu) robili sme výlety do blízkeho okolia- Železná studienka, Botanická záhrada, ZOO,…

Jedným už z tradičných výletov (tohto roku už po tretí raz) bola návšteva DSS Betánia v Senci.
Všetci sa veľmi tešili a boli plní očakávaní.. Ráno 21.7. sme sa stretli na hlavnej stanici a vlakom sme cestovali do Senca. V DSS Betánia nás milo privítali a potom už nastalo očakávané kúpanie, jazdy na vodnom bicykli, hry s loptou, hojdanie sa,….rozprávanie sa s kamarátmi z Betánie a napokon aj výborný obed, ktorým nás obslúžili naši kamaráti z Betánie…
Popoludní sme sa rozlúčili a išli sme ešte na vyhliadkovú jazdu tamojším vláčikom okolo seneckých jazier…a potom už opäť na vlak do Bratislavy.