Tento rok nám počasie neprialo, skoro celé dva týždne pršalo. Aj napriek tomu sa nám podarilo vytvoriť bohatý program pre tohtoročný denný tábor. Pri tom nám pomohli rôzne spoločenské hry a hudba.

Tento rok sme sa zamerali na rastliny. Chceli sme, aby sa účastníci naučili niečo o rastlinách, ktoré sa vyskytujú v ich okolí. V parku v areáli DSS Rosa sme si povedali niečo o kvetoch, ktoré rastú v tamojšej tráve. Kvety sme si aj nazbierali a vytvorili sme si herbáre.

V prvom týždni dni sme si spravili výlet do arboréta v Tesárskych Mlyňanoch a do Národného žrebčína v Topoľčiankach. V arboréte nás zaujalo rozárium a množstvo zákutí, kde sa dá aj stratiť. V žrebčíne sme si vypočuli výklad o tom, aké kone sa chovajú na Slovensku.

V tomto týždni sa nám podarilo zájsť aj do sadu Janka Kráľa a na Železnú studničku.

Druhý týždeň sme skoro celý strávili v miestnosti, keďže skoro stále pršalo alebo bola zima. Našťastie sa koncom týždňa vyčasilo a my sme sa vybrali loďou do Gabčíkova, kde sme si pozreli ako fungujú komory. Tento výlet bol zakončením Športového leta a my dúfame, že budúci rok nám počasie dopraje viac možností na trávenie voľného času vonku.